DİŞ Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma dişlerin koyulaşan renginin açılması işlemidir.

Dişlerimiz sigara, renkli yiyecekler, gazlı içecekler, kahve, sigara veya kalıtsal nedenlerle daha koyu renkli bir görünüme sahip olabiliyor. Özel bir yöntem sayesinde bu koyu diş rengi yedi veya sekiz tona kadar açılabilmekte ve daha estetik bir görüntü elde edilmektedir. Diş beyazlatma diş görüntüsüne önemli ölçüde etki eden bir işlemdir. Bu sebeple beyazlatma uygulaması günümüzde sıkça kullanılan estetik işlemlerden biridir. Dişin en dış katmanına mine denir. Diş minesi yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin rengiyle dolan delikli bir yapıya sahiptir. Diş fırçalama işlemi elbette dişlerin temizlenmesini ve bu renklerin atılmasını sağlamaktadır. Ama bu işlemlerin sık sık tekrar edilmesi ve bazı kullanılan besinler ile alışkanlıklar sonucunda diş rengi kalıcı bir şekilde değişir. Hastalar bu koyu renkli diş görüntüsünden kurtulmak ve daha parlak bir görüntüye sahip olmak için diş beyazlatma işlemi yaptırmaktadır. diş beyazlatma tedavisi işlemi yaptırmaktadır.

Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi diş taşı ve tartar temizliği ile karıştırılmamalıdır. Diş taşı temizliği dişler üzerinde biriken tartar ve plakları yok etmek için yapılır. Dişin zamanla sararıp üzerinde lekeler oluşması bir çok faktöre bağlı olabiliyor. Bunu sadece sigara veya kahve ile sınırlandırmıyoruz. Çünkü dişin dışında lekelenmeler olabileceği gibi dişin içinde de lekelenmeler oluyor. Örneğin bu lekeler çocuk yaşlarda antibiyotik kullanımı veya aşırı derecede fluorid(florür) kullanımından kaynaklı olabilir. Diş gelişiminin henüz tamamlanmadığı yaşlarda bu tarz bir etkiye maruz kalan kişilerde renk değişimleri yaşanabilir. Buna ek olarak yaşlanma faktörü de diş rengi ile doğru orantılı olarak değişir. Bu nedenlerden ötürü diş beyazlatma diğer bir adıyla bleaching işlemi renk ve leke problemleri için kullanulan bir yöntemdir.

Beyazlatma Fiyatları

Fiyatlar kliniklere göre farklılık göstermektedir. Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgiyi lütfen bizlere ulaşarak öğreniniz. Beyazlatma işlemi 2 seans ve 45’er dakika sürmektedir.